Jamaron

Jamaron [Džamaron], je česká rocková kapela v čele s charismatickou frontwoman Marií Dostálovou, jejíž výrazný hlas obklopený hutným zvukem elektrických kytar a nekompromisních bicích je dominantou této mladé pětice. 

Jamaron si zakládají na srozumitelných a smysluplných českých textech, se kterými se řada posluchačů snadno ztotožní. Další devizou jsou silné chytlavé refrény a mladistvá energie, která se na posluchače valí z pódia při každém jejich koncertě. Nejen z tohoto důvodu jsou řazeni mezi nejzajímavější mladé rockové kapely současnosti. To dokazuje i jejich vítězství v Anketě Žebřík, ve které získali cenu Objev Roku 2020.

Jamaron mají díky komunikaci s fanoušky široký komunikační potenciál na sociálních sítích, například na YouTube mají několik miliónů přehrání jejich songů. Řadí se tak mezi stovku nejposlouchanějších skupin v zemi. 

Kapela na jaře 2022 dokončila a vydala zbrusu nové album s názvem „Generace“, které natáčeli ve Studiu Sono, pod producentským dohledem Adama Karlíka. Podle prvních reakcí, se jedná o velký posun v celkovém zvuku kapely a máte se opravdu na co těšit. Během podzimu 2022 a jara 2023 vyráží kapela na turné k nové desce.

Aktuální singl k poslechu zde.

Jamaron založili v roce 2013 sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, proto tedy JaMarOn. Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík. Jamaron jsou už od dětství propojení hudbou a svázáni společným cílem sdělovat skrze tvorbu svoje pocity, názory a přesvědčení.

Složení kapely

Marie Dostálová — zpěv, (saxofon)
Jakub Dostál — zpěv, elektrická sólová kytara
Ondřej Dostál — zpěv, elektrická kytara, akustická kytara
Filip Karlík — baskytara
Václav Hejda — bicí

Diskografie

2022 – Generace

2019 – Doma

2016 – Nahá