Michal Šupák

Multižánrový klavírista, skladatel a hudební producent. 

V roce 2014 se spolu s tanečníky z Verte Dance účastnil unikátního projektu Ondřeje Kobzy, Křídlo na Vltavě, kde hrál na plovoucím pontonu, který obeplouvaly lodě s publikem.

V roce 2015 zahrál, s Pardubickou komorní filharmonií a věhlasným maďarským trumpetistou Gáborem Boldoczkim, v přímém přenosu ČRo Vltava, Šostakovičův Koncert č. 1 pro klavír, trubku a smyčce a Bachův Klavnírní koncert č. 5. V tomto roce, také zvítězil v soutěži Pianista roku.

V roce 2016 dokončil magisterská studia na HAMU. Studoval u předních českých pedagogů (Moniky Tugendliebové, Ivo Kahánka, Karla Růžičky, Jiřího Slavíka a Milana Báchorka) v oblasti klasického i jazzového klavíru a skladby.

V květnu 2017 vystoupil na Pražském jaru s recitálem autorské tvorby a jazzových skladeb. V březnu, téhož roku, s Pardubickou komorní filharmonií odehrál mj. vlastní skladby Encounters a Night Train a Gershwinovu Rapsodii v modrém.

Spolu s bubeníkem Jakubem Tenglerem tvoří duo Noisy Pots hrající elektronickou taneční hudbu, ozvláštněnou o zvuky kýblů, hrnců a dalších atypických bicích nástrojů. Noisy Pots vystoupili na festivalech Trans Musicales de Rennes 2017 (FR), Colours Ostrava 2016, The Alternative Great Escape (UK), konferenci TEDx Basel (CH) aj. Mají na kontě mnoho klubových koncertů např. v rámci projektu Sofar Sounds v Londýně, Jazzclubu Tonne v Drážďanech, Lucerna Music Baru, Flédě aj. V roce 2014 duo vydalo debutovou desku Home Alone, kterou pokřtil Jan P. Muchow.

Do roku 2013 byl členem skupiny Charlie Straight, která má na kontě čtyři ceny Anděl, cenu MTV aj. Také koncerty na předních festivalech v ČR, předskakování Red Hot Chilli Peppers nebo živé vystoupení na BBC London. Kapela vydala dvě desky a deset videoklipů.

Michal příležitostně působí jako orchestrální hráč v SOČR, Berg Orchestra, PKF aj., a také vystupuje se souborem Czech Brass, triem Amusement Park nebo jako člen Sunny Swing Orchestra Adély Zejfartové. Kromě koncertování se Michal věnuje komponování v několika hudebních žánrech a produkci elektronické hudby.