Noisy Pots

Unikátní zvuk Noisy Pots vzniká spojením kýblů, hrnců a dalších „nástrojů“ z kuchyně či garáže s elektronikou, synthy a vokály.

V Česku vystoupili na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People, Besedě u Bigbítu aj. Jako support hráli s Tata Bojs v rámci Od A do B tour 2015, nebo s Meute v pražském Roxy (2019).

První zahraniční fanoušky si kapela získala pravidelnými buskerskými tour po Evropě, zejména v Berlíně. Také jejich zásluhou později zahráli na festivalech Waves Vienna 2020 (online), Reeperbahn 2019 (DE), Seoul Music Week 2019 (KOR), Trans Musicales de Rennes 2018 (FR), TEDx Basel 2018, The Alternative Great Escape 2017 (UK), Sofar Sounds London 2016 apod.

V září roce 2022 kapela zaznamenala obrovské úspěchy na hudební konferenci All About Music v Indii, které spustila spolupráci s tamnějšími interprety.

Členy kapely — Michala Šupáka a Jakuba Tenglera v tvorbě inspirují Moderat, Polo & Pan, Jacques, Mura Masa, Totally Enormous Extinct Dinosaurs nebo Stimming. I vzhledem ke svému klasickému hudebnímu vzdělání je ovlivňuje také vážná hudba a jazz.

Od roku 2020 vydali sedm singlů, které se dostaly do rotací na Expres FM, Radiu 1, Color Music Radiu, Spinu či Dance Radiu. Některé z nich se držely na předních příčkách hitparád. Skladby jako Khan a Rebeko vznikly ve spolupráci se zpěvačkou a rapperkou Tanitou Yankovou.